به نظر ما باید لایحه بودجه ۱۴۰۲ زودتر تقدیم مجلس شود/ امیدواریم تا اواخر آذر ماه برنامه هفتم را به دست دولت برسانیم/ سال آینده را نمی توانیم بدون بودجه آغاز کنیم


میرکاظمی: به نظر ما باید لایحه بودجه ۱۴۰۲ زودتر تقدیم مجلس شود/ امیدواریم تا اواخر آذر ماه برنامه هفتم را به دست دولت برسانیم/ سال آینده را نمی توانیم بدون بودجه آغاز کنیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: نظر سازمان برنامه و بودجه بر این است که لایحه بودجه ۱۴۰۲ زودتر به مجلس تقدیم شود تا دچار چند دوازدهم نشویم‌.

مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، در پاسخ به این سوال که اولویت سازمان برنامه و بودجه، ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۲ به مجلس است یا قانون برنامه هفتم توسعه؟ گفت: هر دو برنامه آماده شده اند ولی مراحل نهایی لایحه بودجه ۱۴۰۲ طی شده و سازمان برنامه و بودجه طبق روال لایحه بودجه را در اولویت قرار داده بود. نظر سازمان برنامه و بودجه و کمیسیون تلفیق بر این است که لایحه بودجه ۱۴۰۲ زودتر به مجلس تقدیم شود تا دچار چند دوازدهم نشویم‌.

وی در ادامه گفت: کارها با سرعت بر روی لایحه بودجه ۱۴۰۲ انجام شده است، چند روز گذشته تبصره ها را برای دولت ارسال کرده ایم. در عین حال چون نظر بر این شد که برنامه هفتم، بر لایحه بودجه مقدم شود، آن کار را هم سرعت بیشتر بخشیده ایم‌. امیدواریم تا آخر آذرماه برنامه هفتم را به دست دولت برسانیم.

رئیس سازمان برنامه بوجه در پاسخ به این سوال که اگر بودجه دچار چند دوازدهم شود،سازمان برنامه و بودجه چه تدابیری اتخاذ می کند، گفت: اگر بررسی برنامه هفتم بر لایحه بودجه مقدم شود، بایستی زمان بیشتری در دولت صرف آن شود، زیرا سیاست ها اخیرا ابلاغ شده است، ما اولویت را به بودجه اختصاص داده بودیم زیرا سال آینده را که نمی توانیم بدون بودجه آغاز کنیم. پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه این است که لایحه بودجه مقدم بر برنامه هفتم شود.

میرکاظمی در پایان افزود: در جلسات مشترک با کمیسیون برنامه و بودجه نظر کارشناسی بر این شده بود که بودجه چون طولانی می شود و صحیح نیست  چند دوازداهم شود، به همین دلیل در ابتدا به بودجه وزن بیشتری بدهیم. پس از آنکه تصمیم بر این شد که برنامه هفتم به مجلس ارائه شود، به برنامه هم وزن بیشتر دادیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این سوال که نمایندگان معتقدند مجلس نمی‌تواند بودجه‌ای بنویسد که با برنامه پنج‌ساله مغایرت داشته باشد گفت: امروز که بودجه  را می نویسم تا پایان سال قانون برنامه ادامه دارد، ما نظرمان بر این بود بودجه را ارائه می دهیم و اگر مغایرتی با قانون برنامه هفتم داشت، می توانیم بر آن اصلاحیه بدهیم اما نظر بر این شد قانون برنامه هفتم تقدیم شود. 

انتهای پیام/

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع