استاندار اردبیل: تأمین آب پایدار شهرهای اردبیل در اولویت جدی قرار دارد


|

هوشنگ مولایی، معاون مجامع، توسعه مدیریت و پشتیبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز در این نشست بیان کرد: مدیریت منابع آب در کشور اصلی‌ترین دغدغه مسؤولان است که در این زمینه برنامه‌ریزی‌ها برای استان‌های خشک و کم‌آب مد نظر است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: استان اردبیل به‌عنوان یکی از قطب‌های اصلی تولید محصولات کشاورزی در کشور است که باید از این فرصت، بهترین استفاده صورت پذیرد.

توانمندی تولیدات کشاورزی استان‌ها در برنامه‌ریزی منابع آب کشور مورد توجه باشد

بخوانید:  ممنوعیت های جام جهانی قطر اعلام شد+ سند

وی افزود: برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری مطلوب و دوچندان از منابع آب و خاک استان اردبیل مهم بوده و تغییر الگوی کشت، تغییر نگاه در نوع کشاورزی منطقه و استفاده از پتانسیل بالای آب زهکش‌ها در مغان، موجب بالا رفتن بهره‌وری در این بخش خواهد شد.

عاملی اظهار کرد: اتمام هر چه سریع‌تر پایاب خداآفرین نیز از این منظر که منجر به اشتغال‌آفرینی به میزان بالا خواهد بود، بسیار مهم است و باید با اهتمام بیش‌تری نسبت به تزریق منابع در این پروژه اقدام کرد.

 

وی گفت: با توجه به برنامه تغییر ساختار حکمرانی بخش آب کشور، باید در برنامه‌ریزی منابع آب در سطح کلان کشور، ظرفیت‌ها، جایگاه جغرافیایی و توانمندی تولیدات کشاورزی استان‌ها مدنظر تصمیم‌گیران باشد.

به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل، سیدحامد‌ عاملی استاندار اردبیل در نشست با معاون شرکت مدیریت منابع آب ایران بیان کرد: با توجه به وجود تنش آبی و کمبود منابع آب در شهرها و روستای استان اردبیل، تغییر رویکرد و استفاده از نظرات سازنده اندیشمندان و متفکران برای بهره‌برداری مطلوب از منابع آب ضروری است.


تأمین اعتبار آب‌رسانی شهرهای اردبیل و پایاب خداآفرین نیازمند توجه وزارت نیرو است

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟