تأمین آب پایدار شهرهای اردبیل در اولویت جدی قرار دارد

هوشنگ مولایی، معاون مجامع، توسعه مدیریت و پشتیبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز در این نشست بیان کرد: مدیریت منابع آب در کشور اصلی‌ترین دغدغه مسؤولان است که در این زمینه برنامه‌ریزی‌ها برای استان‌های خشک و کم‌آب مد نظر است.

نظام مدیریت بخش آب به‌دنبال مدیریت حوضه‌ای آب است

 

استاندار اردبیل ادامه داد: در شرایط فعلی تأمین آب پایدار و پروژه آب‌رسانی شهرهای اردبیل در اولویت جدی قرار دارد و نیازمند تأمین منابع اجرای پروژه از سوی وزارت نیرو هستیم چرا که در صورت عدم اجرای این پروژه، در آینده نه‌چندان دور با مشکلات جدی در این حوزه مواجه خواهیم شد.

استاندار اردبیل گفت:تأمین آب پایدار شهرهای اردبیل در اولویت جدی قرار دارد.


|

استاندار اردبیل: تأمین آب پایدار شهرهای اردبیل در اولویت جدی قرار داردآیا این خبر مفید بود؟

وی تصریح کرد: نظام مدیریت بخش آب به این جمع‌بندی رسیده که مدیریت آب به‌صورت حوضه‌ای باید انجام شود چراکه منابع و مصارف در حوضه‌های مختلف، متفاوت است و به‌دنبال توسعه اقتصاد آب و ارزش واقعی آب هستیم که با راهکارهای کارشناسانه و بلندمدت مد نظر قرار دارد.

بخوانید:  احتمال طغیان 3 بیماری با شناسایی پشه آئدس در این منطقه از کشور

استاندار اردبیل تصریح کرد: استان اردبیل به‌عنوان یکی از قطب‌های اصلی تولید محصولات کشاورزی در کشور است که باید از این فرصت، بهترین استفاده صورت پذیرد.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل، سیدحامد‌ عاملی استاندار اردبیل در نشست با معاون شرکت مدیریت منابع آب ایران بیان کرد: با توجه به وجود تنش آبی و کمبود منابع آب در شهرها و روستای استان اردبیل، تغییر رویکرد و استفاده از نظرات سازنده اندیشمندان و متفکران برای بهره‌برداری مطلوب از منابع آب ضروری است.

وی گفت: با توجه به برنامه تغییر ساختار حکمرانی بخش آب کشور، باید در برنامه‌ریزی منابع آب در سطح کلان کشور، ظرفیت‌ها، جایگاه جغرافیایی و توانمندی تولیدات کشاورزی استان‌ها مدنظر تصمیم‌گیران باشد.