تایید صلاحیت ۳۰ داوطلب نمایندگی مجلس در آذربایجان غربی

براساس اسامی منتشر شده، از کل داوطلبان تایید صلاحیت شده جدید ۱۳ نفر مربوط به ارومیه، ۹ نفر مربوط به حوزه انتخابیه نقده – اشنویه، سه نفر مربوط به سلماس، سه نفر مربوط به حوزه انتخابیه ماکو- شوط – چالدران – پلدشت و ۲ نفر هم مربوط به حوزه انتخابیه شاهین دژ – تکاب هستند.

از میان ۷۶۶ داوطلب، ۵۱۵ نفر در این استان صلاحیت خود را از هیات‌های اجرایی و از این تعداد، ۲۳۴ نفر در هیات‌های نظارت صلاحیت خود را در ۱۰ حوزه انتخابیه این استان برای نامزدی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دریافت کرده بودند.

در حوزه ارومیه، اکبر آقازاده پر، حسن ابراهیمی، رضا اردوخانی، محمد اصغرزاده، افشین اصل افروزی، مهسا الهیاری، رضا اکبریان، بابک خیرزاده، مجتبی دردمه، شیرزاد عباسیان آغجه مسجد، سالار غفاری بالانجی، علی ملازده و علیرضا نجف پور، در حوزه سلماس بهمن تمجیدی، اکبر شیدایی حبشی و مجید نوشاد سوره، در حوزه انتخابیه شاهین‌دژ، تکاب صمد اکبری و سجاد نعمتی یارعزیز، در حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، پلدشت، شوط ساحل جلیل‌پور، مهدی حکاری و مریم حکیمی و در حوزه نقده، اشنویه مهراب اطهری، مهدی ایمانی حسنلویی، حامد بقالی، رسول شایان مهر، شادی علیالی، شهرام فتحی کوزه گران، بهرام قوی بنیه، رامین مردانی آقا بیگلو و محمدجواد مظلومی تایید صلاحیت شده اند.

انتهای پیاممنبع

از این تعداد ۳۰ نامزد تایید صلاحیت شده جدید مربوط به آذربایجان غربی و پنج حوزه‌ انتخابیه این استان است.

همچنین تعداد تایید صلاحیت شدگان در ارومیه از ۹۴ به ۱۰۷ نفر، نقده – اشنویه از ۱۰ به ۱۹ نفر، سلماس از ۱۹ به ۲۲، حوزه انتخابیه ماکو – شوط – پلدشت و چالدران از ۲۲ به ۲۵ و حوزه انتخابیه تکاب – شاهین دژ از ۱۹ به ۲۱ نفر افزایش یافته است.

بخوانید:  حمله اغتشاشگران به فرمانداری خاش

بر این اساس و با توجه به اینکه در مرحله نخست، ۲۳۴ نفر تایید صلاحیت شده بودند، در حال حاضر تعداد تایید صلاحیت شدگان در آذربایجان غربی به ۲۶۴ نفر افزایش یافت.