تبریز منشا جریان ساز فرهنگی و هنری در همه مرزهای غربی ایران بزرگ فرهنگی استآیا این خبر مفید بود؟

وی تاکید کرد: با کار ویژه‌ای که دولت انجام داده اتفاقات مهمی در عرصه فرهنگ و هنر و ادب کشور رخ خواهد داد و ما آماده حمایت از طرحهای مهم فرهنگی از چاپ آثار  تا حمایت از اجرای طرحهای فرهنگی آمادگی حمایت همه جانبه را داریم.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

 

انتهای پیام

اسماعیلی در ادامه به برنامه های مختلف تدوین شده برای آذربایجان‌شرقی اشاره کرد و گفت: بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان که چهار استاندار مناطق آذری زبان به همراه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیریت این بنیاد را بر عهده دارند از جمله این موارد است  که در آنجا بنای ما گسترش ادبیات اصیل فرهنگی هنری آذربایجان است و ما کار مهمی را در این مجموعه شروع کرده‌ایم.

بخوانید:  دیده شدن پهپادهای انتحاری در محدوده هوایی عراق

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمدمهدی اسماعیلی در این آیین با اشاره به پیشینه‌ی غنی و قوی فرهنگی و ادبی تبریز اظهار داشت: تبریز مرکز فرهنگ و هنر و تمدن در غرب کشور است و وقتی از تبریز صحبت می کنیم از محدوده جغرافیای فعلی صحبت نمی کنیم بلکه می‌خواهیم بگوییم  تبریز منشا جریان ساز فرهنگی و هنری در همه مرزهای غربی ایران بزرگ فرهنگی است.

وی اظهار امیدواری کرد تا با همراهی و همکاری همگانی  حوزه فرهنگ و هنر در آذربایجان مثل گذشته و درخشان‌تر از گذشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به  بحث عدالت فرهنگی اشاره کرد و گفت: ما در حوزه عدالت فرهنگی  نگاه ویژه‌ای به آذربایجان‌شرقی داریم به نحوی که در یکسال اخیر بیش از 52 پروژه فرهنگی هنری در اختیار جبهه فرهنگی تبریز قرار داده‌ایم.

منبع


تبریز منشا جریان ساز فرهنگی و هنری در همه مرزهای غربی ایران بزرگ فرهنگی است

وی افزود: مناطق مختلف در قفقاز و غرب ایران امروزِ ما همه متاثر از فرهنگ و ادب و هنر  تبریز و آذربایجان سرافراز است و در یکصد سال اخیر تبریز و مردمان این دیار در همه حوزه های مختلف و مقاطع تاریح ساز از مشروطه تا انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی نقش داشته‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان تاکید کرد: ما مسیر ایجاد تمدن نوین اسلامی را در افق کار می بینیم و آذربایجان و آذربایجانیان بایستی در این عرصه  نقش آفرین باشند.