تحریم دارو و تجهیزات پزشکی مستقیما بر روی سلامت افراد تاثیر می‌گذارد

انتهای پیام/

المنظری مدیرکل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت (WHO) در این نشست پس از استماع اظهارات حاضرین، تشکر و قدردانی خود را از ارائه خدمات پزشکی در ایران ابراز کرد و گفت: خدمات پزشکی در ایران مطابق با آخرین تکنولوژی ها و علوم مدرن پزشکی دنیا ارائه می شود و جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به بیماریهای نوپدید در جهان به نگرانی‌های خود در زمینه بیماری‌های حاصل از سیگار کشیدن اشاره و تاکید کرد باید به دنبال رویکردهای نوآورانه برای تغییر افراد باشیم تا افراد به صورت فعال از سلامت خود مراقبت کنند.


 

وی در همین زمینه گفت: برخی از کشورها با اینکه در بخش بهداشت و درمان هزینه‌های کلانی در نظر می‌گیرند اما نتیجه و پیامدها حداقل است اما در ایران به نسبت هزینه‌ها، خدمات با کیفیت بالایی به مردم ارائه می‌شود و سیستم بهداشت و درمان ایران سعی می‌کند که اثربخش و کارآمد باشد. 

به گزارش خبرگزاری برنا؛ نشست مشترک احمد المنظری، مدیرکل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت و معاونان بهداشت، درمان و آموزش وزارت بهداشت در حاشیه اختتامیه اولین اجلاس مدیران انتقال خون کشورهای عضو گروه پنج (G5) در تهران و بیست و پنجمین نشست کارشناسان ارشد کشورهای عضو گروه 5 در حوزه سلامت برگزار شد. 

مدیرکل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: در سازمان بهداشت جهانی در خصوص بحث تحریم ها گفت‌وگو خواهیم کرد و قبلا هم گفته بودیم که این مسائل مستقیما بر روی سلامت افراد تاثیر می‌گذارد.

مدیرکل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت (WHO) در مورد اظهارات حاضرین درباره مشکلاتی که تحریم‌های ظالمانه آمریکا در بخش دارو برای ایران به وجود آورده است، گفت: در سازمان بهداشت جهانی (WHO) در خصوص بحث تحریم ها گفت‌وگو خواهیم کرد و قبلا هم گفته بودیم که این مسائل مستقیما بر روی سلامت افراد تاثیر می‌گذارد. 

بخوانید:  درخشش دو فوتبالیست قزوینی در تورنمنت کافا

 

گفتنی است اولین اجلاس مدیران انتقال خون کشورهای عضو گروه پنج (G5) در تهران از روز سه شنبه ۲۵ بهمن‌ماه به مدت ۲ روز در تهران و با حضور نمایندگان سازمان‌های انتقال خون کشورهای افغانستان، ایران، عراق، پاکستان، تاجیکستان و سازمان بهداشت جهانی برگزار شد.


منبع

 

 


|