ترس امروز دشمن از ملت ایران را به جوانان بازگو کنیم

وزیر فرهنگ ادامه داد: مساجد کبودراهنگ در ایام دفاع مقدس روزهای پرشوری را سپری کردند به گونه ای که پدران فرزندان خود را ابراهیم وار به مسلخ عشق می فرستادند. خاطرات اعزام نیرو از این شهرستان به جبهه ها و تشییع حماسی شهدا هرگز از یادها نخواهد رفت.

وی با اشاره به حماسه بزرگ راهپیمایی اربعین حسینی گفت: اینکه چهار میلیون نفر از یک کشور به یک کشور دیگر بروند و با عزتمندی پذیرایی شوند و در نهایت دو ملت زیر یک پرچم عزاداری کنند، تنها از حماسه بزرگ اربعین حسینی بر می آید و در دنیای مادی چنین تصویری را باورپذیر نیست زیرا اربعین حسینی میراث خون شهداست. شهدایی که در وصیت نامه های خود آرزوی باز شدن راه کربلا را بیان می کردند.

 وی با بیان اینکه رهبری حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی در همان روزهای آغاز به کار دولت مردمی تاکنون در سخنرانی هایشان نزدیک به چهل بار به اهمیت جهاد تبیین اشاره کرده اند، گفت: باید با زبان رسا و با منطق، واقعیت های امروز ایران اسلامی را به اطلاع جوانانی برسانیم که اتفاقات تلخ و شیرین گذشته این سرزمین را ندیده اند زیرا امروز در دانشگاه ها با فرزندان دهه هشتادی روبرو هستیم که دشمن سعی می کند تصویری ناکارآمد از نظام دینی در ذهن این جوانان ایجاد کند.

مردم کبودراهنگ در پنجم آبان سال ۱۳۵۷ در حرکت اعتراضی و تظاهرات علیه حکومت پهلوی شرکت کردند که با تیراندازی ماموران رژیم پهلوی، ۵ نفراز تظاهرکنندگان  به اسامی «محمد شعاعی»، «علی‌قلی عاشوری»، «محمود دلاکی»، «عمران کردی» و «علی مسلم‌خانی» به شهادت رسیدند و ۲۱ نفر زخمی شدند.

اسماعیلی در پایان تصریح کرد: امروز همه افتخارات و سربلندی مردم ایران مرهون ایام شکوهمند انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است و چشمه جوشان عشق به اباعبدالله(ع) همچنان در این کشور حماسه می آفریند. چنان که در یک دهه اخیر شاهد رویدادهای مهمی در کشور و منطقه بودیم و به عنوان نمونه شهید عالی مقامی چون شهید حججی متولد سال هفتاد و یک که نه انقلاب و جنگ را از نزدیک مشاهده کرده بود و نه حضور امام(ره) را درک کرده بود، با اقتدا به پیشوای بزرگ خود رهبری حکیم انقلاب یاد نام آوران دوران دفاع مقدس را زنده نگه داشت.

بخوانید:  موسیقی اعتراضی در شماره جدید ماهنامه مدیریت ارتباطات

وی خاطرنشان کرد: همه جوانان عاشق اهل بیت هستند. ما همه جوانان را فرزندان خودمان می دانیم. اگر غفلتی هم کرده باشند بدانند که آغوش ملت به روی آنها باز است.

اسماعیلی ضمن اشاره به حضور و سخنرانی رییس جمهور در سازمان ملل گفت:  آقای رئیس جمهور با در دست داشتن تصویر حاج قاسم سلیمانی در قلب دشمن و نظام استکباری دشمن صهیونیستی را استیضاح کرد و در ادامه دشمن تلاش کرد با ایجاد اغتشاشات، شیرینی و طعم این موفقیت را بر کام مردم تلخ کند اما مردم ایران با قدرت و با تبعیت از رهبری نشان دادند همواره با آرمان های انقلاب اسلامی همراه هستند.

اسماعیلی تاکید کرد: حوادثی چون پنجم آبانماه سال ۵۷، میوه درخت نهضت امام راحل است که در کوچه های کبودراهنگ به بار نشست و پنج شهید عالی مقام آن که در خون پاک خود غلتیدند تا پرچمی برای عظمت ایران، همدان و کبودراهنگ شوند و امروز در چهل و چهارمین سالگرد شهادت این شهدای سرافراز با افتخار و غرور از آن ها یاد می کنیم.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: در اغتشاشات هفته های اخیر شاهد تروریسم رسانه ای در کشور بودیم. امروزه یک تروریسم رسانه ای علیه جمهوری اسلامی راه افتاده و شبکه های مزدور و ایرانی نما با تزریق ناامیدی علیه این ملت اقدام می کنند.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: به عنوان یکی از خادمان ملت ایران باید عرض کنم که همه مشکلات با دست جوانان غیور این سرزمین مرتفع خواهد شد و بدون تردید تلاش های اخیر دشمنان در ایجاد اغتشاشات همانند همیشه با شکست تحقیر آمیز مواج خواهند شد.

وی افزود: مسیر انقلاب اسلامی با قدرت به پیش می رود و فرزندان ایران با افتخار مسیر امام راحل و نهضت شصت ساله امام را ادامه می دهند. 

وزیر فرهنگ افزود: جوان های این شهرستان، سخنرانی های شهید مطهری در مجالس مسجد قبا را با امکانات محدود آن روز ضبط می کردند و در شهر پخش می کردند. برگزاری دعای ندبه به عنوان سیاسی ترین دعای اعتراضی منتظران در روزهای جمعه دهه پنجاه از دیگر برنامه های جوان های انقلابی کبودراهنگ بود که همه این فعالیت ها روح انقلابی بودن را در این شهرستان به اوج رساند.

بخوانید:  دستگیری فرد تیرانداز در شهر ماشین همدان

وی ادامه داد: وقتی سال گذشته دولت را تحویل گرفتیم با عددهای عجیب و غریب در حوزه های مختلف روبرو شدیم از سوی دیگر با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه شدیم اما باید بگویم که فرزندان جهادی انقلاب اسلامی با تلاش شبانه روزی این امر را مدیریت کردند.

گفتنی است، مراسم روز شهرستان کبودراهنگ و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پنجم آبان سال ۱۳۵۷ و ۶۴۱ شهید گرانقدر این شهرستان در  مسجد تکیه کبودراهنگ برگزار شد.

وی گفت: ملت سرافراز ایران، انقلاب اسلامی را با دست خالی به پیروزی رساندند و هزاران مستشار آمریکایی در ایران با تحقیر، کشور را ترک کردند زیرا ملت ایران آن روزها با دستان خالی با حضور نظامی گسترده نظامی آمریکا مبارزه کردند و خوشبختانه امروز قدرت نظام جمهوری اسلامی به جایگاهی رسیده که کسی جرات مقابله با ما را ندارد و جمهوری اسلامی سطح تاثیرگذاری اش از منطقه به سطح جهانی ارتقا پیدا کرده و این اتفاقات اخیر، آخرین تلاش ها برای جلوگیری از این موفقیت بزرگ ملت ایران است.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز سه شنبه سوم آبان‌ماه در مراسم روز شهرستان کبودراهنگ و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پنجم آبان سال ۱۳۵۷ و ۶۴۱ شهید گرانقدر گفت: نهضت امام عظیم الشان امسال شصت ساله می شود؛ نهضتی که در مهرماه سال هزار و سیصد و چهل و یک همزمان با ایام فاطمیه آغاز شد. به همین خاطر آن را فاطمی الحدوث می دانیم و بقای شصت ساله اش حسینی البقا است.

وی در پایان گفت: دشمن امید مردم را هدف گرفته و قطعا بار دیگر سرش به سر خواهد خورد. امروز با حضور یک شخصیت جهادی، انقلابی و مکتبی در راس دولت، خورشید انقلاب پر فروغ تر خواهد شد و این روشنایی، ظلمت ناامیدی را از بین خواهد برد.

بخوانید:  کدام بیماری‌های کودکان با زمان تماشای صفحه نمایش مرتبط است؟

انتهای پیام/منبع

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و مشکلات فرهنگی یک دهه اخیر گفت: یک دهه گذشته کشور به خاطر تفکر غرب زده دچار عقب ماندگی شد و دشمنان تلاش کردند با اخلال در بخش های مختلف  اقتصادی، فرهنگی و فضای مجازی، به انقلاب اسلامی خدشه وارد کنند اما باید بدانند که کشتی انقلاب یک ناخدای بیدار دارد و ما امیدواریم پرچم انقلاب به دست رهبر معظم انقلاب اسلامی به دست صاحب اصلی اش برسد.

وی ادامه داد: جهاد تببین انقلاب را از مسیر مشکلات عبور می‌دهد و در این راستا باید با زبان منطق و تببین با جوانان و دانشجویان صحبت کنیم و این وظیفه همه مسئولین، پیشکسوتان انقلاب، بسیجیان و معلمان است که از تاریخ و ترس امروز دشمن از ملت ایران صحبت کنند.

اسماعیلی با بیان این که نام و خاطره امام حسین(ع) و شهدای کربلا، نهضت امام(ره) را به این اقتدار و استحکام رساند، گفت: مردم انقلابی کبودراهنگ از همان ابتدا از نهضت امام خمینی (ره) پشتیبانی کردند و پیشتاز حرکت های انقلابی در استان همدان و کشور بودند.

وی ادامه داد: در مناسبت های ملی، همواره از استان همدان به عنوان دارالمومنین به خوبی و نیکی یاد می شود؛ استانی که شهدای سرافرازی چون شهید همدانی، شهید چیت سازان و شهید شهبازی در آسمانش می درخشند اما در این میان، کبودراهنگ از ابتدای نهضت، شهرستان پیشتاز استان بوده است؛ به گونه ای که جوانان دهه چهل در جوادیه کبودراهنگ بذر انقلابی گری را با نوحه های انقلابی، سروده ها و فعالیت های متعدد در زمین حاصل خیز این شهرستان کاشتند و خاطرات آن همچنان باقی است.

وی با اشاره به پیشتازی مردم کبودراهنگ در ایام نورانی دفاع مقدس گفت: خداوند بر درجات شهید والامقام همدانی بیفزاید؛ چنان که در کتاب «مهتاب خین» با بخشی از ایثارگری ها و خاطرات این شهید بزرگ آشنا می شویم و می خوانیم که جوانان کبودراهنگ در سال پنجاه و نه و پیش از آغاز جنگ در کردستان حاضر بودند و شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند.