تست‌های داوری نسبت به زمان ما آسان شده است


پیشکسوت داوری ایران استفاده از داوران خارجی در دربی عنوان کرد: فکر نمی‌کنم دیگر بحث داور خارجی در دربی مطرح باشد. حالا به نظرم سطح داوری را بالا ببریم و آن‌ها را آپدیت کنیم. بسیاری از داوران در تست اولیه رد می‌شوند و در نیم فصل دوم تست‌ها را قبول می‌شوند. نتیجه هم این می‌شود که داور اصلی در دربی مشکل پیدا کرد. داوری که در نیم فصل اول رد شده بود اما در نیم فصل دوم مشخص نیست به چه شکل قبول شد. این تست‌ها نسبت به تست‌های زمان ما بسیار آسان شده است.

وی درباره سطح داوری لیگ گذشته گفت: نمی‌خواهم انتقاد کنم اما سطح داوری‌های فصل گذشته خوب نبود زیرا تعداد داوران و کمک‌ها زیاد بود. برای یک لیگ ۱۶ تیمی این تعداد داور انتخاب نمی‌کنند. کسانی که در راس کمیته داوران هستند، مناسب کارشان نیستند. بایستی کسی در این پست‌ها باشد که دانش مناسبی داشته باشند. حالا همه کمیته‌ها زیر نظر یک فرد می‌چرخد. در صورتی که همه جای دنیا باید زیر نظر کمیته داوران باشد.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

سلیمانی: تست‌های داوری نسبت به زمان ما آسان شده است

یدالله سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا، در خصوص شرایط این روزهای خود گفت: چندین سال است که فدراسیون نرفته‌ام و خبریی از کمیته پیشکسوتان ندارم. یک سال است سکته مغزی کرده‌ام اما هیچ‌کس از فدراسیون فوتبال حال من را نپرسید. واقعا درست است که می‌گویند پهلوان زنده را عشق است.