تصویر قدیمی‌ترین سلاح جهان منتشر شد ؟


قول لورن دیویس، استاد باستان‌شناسی دانشگاه ایالتی در رابطه با این اکتشاف باستانی عنوان می‌کند: «یافته‌های جدید جزئیات بسیار مهمی درباره پیشینه اولین ساکنان آمریکا از منظر علمی در اختیار ما قرا می‌دهد.»


آیا این خبر مفید بود؟


سرپرتابه‌های اکتشاف شدۀ جدید طولی حدود ۱.۲ تا پنج سانتی‌متر دارند و براساس تحقیقات باستان‌شناسان از قدمتی بالغ بر  ۱۵۷۰۰ برخوردار هستند! به عبارت بهتر سلاح‌های تازه کشف شده، سه هزار سال بیش از نمونۀ اکتشافی قبلی عمر دارند! 

این تیم باستان‌شناسی قبل از کشف سرپرتابه‌های مذکور در کاوش‌های خود موفق به شناسایی تعدادی پوسته‌های ساده و چندین تکه استخوان شد که همگی حکایت از وجود زیست انسانی با قدمت حدود ۱۶ هزار سال در این منطقه داشتند. براساس گزارش یورونیوز این اکتشاف در منطقۀ رودخانۀ سالمون از ایالت آیداهو انجام شده است.

انتهای پیام/


تصویر قدیمی‌ترین سلاح جهان منتشر شد ؟

به گزارش برنا سرپرتابه‌های پیشین که در ژاپن کشف شده‌اند قدمتی حدود ۱۶ تا ۲۰ هزار سال دارند بنابراین سرپرتابۀ اکتشاف شده قدیمی‌ترین سلاح یا نمونه سرپرتابه دنیا نیست اما می‌توان آن‌ را تاکنون قدیمی‌ترین نمونۀ کشف شده در قارۀ آمریکا برشمرد، البته که پیشرفت‌های علمی جهان و بروزرسانی مداوم تکنولوژی‌ها می‌تواند باستان‌شناسان را امیدوار به کشف آثاری با قدمتی بیشتر کند.

منبع کشف سرپرتابه