در ساخت آثار کمدی ممیزی وجود ندارد، خودسانسوری وجود دارد

خبرنگار: تبسم کشاورز

انتهای پیام/


امیر برادران: در ساخت آثار کمدی ممیزی وجود ندارد، خودسانسوری وجود دارد


آیا این خبر مفید بود؟

او در این‌باره ادامه داد: سینما و تلویزیون ما در این سال‌ها بیشتر مشغولِ نقدِ معضلات اجتماعی خودمان بوده است که اتفاقا به لطف مسئولین در این زمینه کاملا خودکفا هستیم؛ اما بعضی مسائلی که در جامعه‌ی ما به عنوان مسائل روز با آن‌ها شوخی می‌شود در خیلی کشورهای دیگر جرم محسوب می‌شوند برای همین ممکن است این شوخی‌ها درک نشود. هرچند در کشور خودمان هم چه قبل و چه بعد از انقلاب افرادی مثل آقای «مهران مدیری» و «پیمان قاسمخانی» آثاری را نوشته و یا کارگردانی کرده‌اند که حداقل در این سال‌ها به دست فراموشی سپرده نشده‌اند.


 

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع

او در این‌باره ادامه داد: به شخصه تا حد ممکن سعی می‌کنم از شوخی‌ها و تکیه‌کلام‌هایی که حول و حوش مسائل روز جامعه شکل می‌گیرد پرهیز کنم تا به خاطر پروسه‌ی طولانی نگارش تا اکران، شوخی‌ها تاریخ مصرف پیدا نکنند. چرا که معمولا این مدل شوخی‌ها بعد از مدتی فراموش می‌شوند.

بخوانید:  مجموعه انتظامی در خط مقدم جنگ نرم قرار دارد

نویسنده‌ی فیلم سینمایی «هزارپا» در خصوص شوخی‌های معمولی شبکه‌های اجتماعی که خط قرمزی هم برایشان وجود ندارد و به عقیده‌ی عده‌ای مخاطب را بیشتر می‌خنداند اظهار داشت: بیشتر یا کمتر خندیدن مخاطب را همینگونه و بدون تحقیق نمی‌توان تایید کرد. دستمایه کردن مسائل روز اجتماعی نیاز به واکنش سریع دارد که در سینما و تلویزیون به خاطر پروسه‌های نگارش، اخذ مجوز و تولید عملا امکان‌پذیر نیست.|