شهرداری و شورای شهر محمدیه یک الگوی موفق و کارآمد در مدیریت شهری است


به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ جلسه بررسی مشکلات شهرهای محمدیه، مهرگان و شریفیه با حضور مهدی رجحانی، محسن آخوندی و وهاب میزانی سرپرست راه و شهرسازی، فتوحی فرماندار البرز، پیری شهردار محمدیه و فرزان مهر شهردار شریفیه، نصراللهی مدیرکل مخابرات استان و مسئولان استانی در سالن جلسات شهرداری محمدیه برگزار شد.
 
در این نشست در خصوص خرید و تغییر کاربری انبار شرکت مخابرات در شریفیه، تعیین تکلیف دو رودخانه اطراف شهر شریفیه، ساماندهی رودخانه های غربی و شرقی سرازیر شده از مهرگان، نبود درمانگاه در شریفیه، تکمیل و تعیین تکلیف سالن ورزشی نیمه تمام این شهر، احیای قنات تعیین تکلیف زمین های 13 هکتاری بحث و تبادل نظر و تصمیماتی اتخاذ شد.

شهرداری و شورای شهر محمدیه یک الگوی موفق و کارآمد در مدیریت شهری است

همچنین ر خصوص مشکلات محمدیه در زمینه صدور مجوز دسترسی کمربندی شرقی محمدیه از جاده قدیم توسط راهداری، ساماندهی کانال شرقی محمدیه برای کنترل سیلاب، ایجاد کمپ نگهداری معتادان و اصلاح دسترسی محمدیه و مهرگان تبادل نظر شد.

مهدی رجحانی در این جلسه پس از بررسی مطالبات مطرح شده و ارائه دیدگاه کارشناسی مدریان دستگاهها اظهارداشت: شهردار شریفیه یک طرح کامل و جامع ارائه کند تا حداکثر در یک ماه حداکثر برای انبارهای مخابرات تصمیم گیری شود.

وی افزود: برای احداث تقاطع ها در مسیر ریل راه آهن و افزایش سرعت حرکت قطار به ۱۵۹ کیلومتر موانع قوس ایجاد شده توسط تقاطع ها در مدت ۴۵ روز برطرف و برای زمین مخابرات کمتر از دوماه تعیین تکلیف شود. 

رجحانی یادآورشد: توافق شد کمربندی غربی شریفیه تا شهریور ماه آماده شود و بستر راه را شهرداری و زیرگذر هم بعنوان تعهدات انجام شود. 

شهرداری و شورای شهر محمدیه یک الگوی موفق و کارآمد در مدیریت شهری است

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآورشد: یک‌ مسیل داریم که چالش زیادی دارد لذا تاکید می شود مطالعات روان آب و سیلاب شریفیه و بسترسازی رودخانه مورد توجه شرکت آب منطقه ای قرار گیرد تا با وقوع سیل آسیب نبیند و در این زمینه شهردار شریفیه طرح خود را به اب منطقه ای ارائه کند تا اگر قابل اجرا بود انجام شود.

بخوانید:  بمب گذاری در تبریز ناکام ماند

وی در خصوص احداث درمانگاه و پایگاه اورژانس در شریفیه گفت: با کمک خیرین و ایجاد منابع مالی برای شهرداری می تواند این کار عملیاتی شود و اگر ساختمان درمانگاه توسط شهرداری و خیرین احداث شود می توانیم برای تجهیزات و نیروی انسانی از دانشگاه علوم پزشکی کمک بگیریم.

رجحانی در مورد سالن ورزشی نیمه تمام شریفیه افزود: تکمیل این سالن حدود حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد که می توانیم از محل مولد سازی و فروش واحدهای تجاری و یا تغییر کاربری اراضی تجاری برای تامین آن تا پایان سال اقدام کنیم.

وی افزود: برای احیای قنات در بالادست شریفیه و مجوز تصفیه خانه بایستی مدیران شرکت آب منطقه ای برای ساماندهی روان آب دو رودخانه مطالعه و نظر خود را اعلام کنند.

رجحانی در مورد بررسی وضعیت ۳ تقاطع با راه اهن در شریفیه که دو مورد استفاده می شود گفت: برای تعیین تگکلیف یک تقاطع باقیمانده و حذف سوزنبانی اقدام خواهد شد.

شهرداری و شورای شهر محمدیه یک الگوی موفق و کارآمد در مدیریت شهری است

وی در خصوص زمینهای ۱۳ هکتاری گفت: سازمان اقتصادی کوثر با همکاری شهرداری شریفیه و بنیاد شهید توافق کنند تا مشکل ادعای کشاورزان بررسی شود و آب منطقه ای ضرورت لایروبی رودخانه ها را بررسی و اقدام کند و برای اجرای طرح هادی و طرح جامع باید مطالعات شروع شود و درقالب طرح جامع جدید مشکل شریفیه حل شود و در این زمینه شهرداری هایی که نقشه پایه را تهیه کنند در اولویت قرار می گیرند. 

معاون عمرانی استانداری قزوین ادامه داد: محدوده گلزار شهدای شریفیه بایستی مشخص شود و ساماندهی ان با همکاری بنیاد شهید صورت گیرد و در خصوص الحاق اراضی ۳۲ هکتاری نیروی انتظامی در شمال شریفیه هم تعیین تکلیف شده و برای استفاده شهروندان شریفیه از اتوبوس رایگان چند پیشنهاد عملی ارائه شود تا تصمیم بگیریم.

بخوانید:  خلا مهاجم گلزن برای پرسپولیس خطرناک است/ عبدی باید قدر موقعیتش را بداند

رجحانی برند سازی شهرها را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: در جلسه شهرداران اعلام کردیم تا هر شهر یک ظرفیت را «برند: کرده و با رویکرد فرهنگی و اجتماعی رویدادهایی را پیش بینی کنند تا هم شهر معرفی شده و هم درآمد پایداری ایجاد شود که شهر شریفیه می تواند حول محور محصول سنتی هندوانه اقدام کند.

وی گفت: توصیه می کنیم از تجربه خوب شهردار موفق  محمدیه و شورای این شهر استفاده کنید و ما هر کمکی لازم باشد انجام خواهیم داد.

شهرداری و شورای شهر محمدیه یک الگوی موفق و کارآمد در مدیریت شهری است

رجحانی در خصوص مجوز دسترسی کمربندی شرقی محمدیه از جاده قدیم، بررسی تخصصی دسترسی محمدیه و مهرگان توسط دفتر فنی استانداری، تعیین تکلیف ورودی های متعدد به اتوبان در محمدیه و کاسپین با همکاری راه و شهرسازی و شرکت شهرک های صنعتی و بررسی گزینه های راه دسترسی دوم مهرگان به قزوین و آغاز مطالعات صفر آن را مورد تاکید قرار داد.

وی در خصوص طرح ساماندهی در مسیر شترک در وسط شهر مهرگان و ارائه طرحی در خصوص آن و ساخت تقاطع غیر همسطح در محمدیه و پل امام علی با کمک شهرداری محمدیه، راهداری، فرمانداری و راه و شهرسازی و گره گشایی از مسیر دستور لازم را صادر کرد.

معاون عمرانی استانداری قزوین در خصوص پیشنهاد احداث ایستگاه راه آهن در شهر محمدیه و پس از شنیدن نظر کارشناسی گفت: پیگیری ایستگاه محمدیه چون از نظر فنی مشکل دارد می توانیم با تغییر کاربری و توسعه ایستگاه «کهن دژ» از باری به مسافری اقدام کنیم که این موضوع را از مراجع ذیربط پیگیری خواهیم کرد.

بخوانید:  از شبکه پنج سیما در جشنواره فناوری نانو و رسانه تقدیر شد

شهرداری و شورای شهر محمدیه یک الگوی موفق و کارآمد در مدیریت شهری است

وی در خصوص بررسی وضعیت فنی برج های مسکونی ضایعات نخاعی بهزیستی و مقاوم سازی و به سرانجام رسیدن آن و تجاری سازی منطقه هفت و کمربندی منطفه هفت برای تغییر کاربری در کمیسیون ماده ۵  نیز دستور پیگیری داد.

شهرداری و شورای شهر محمدیه یک الگوی موفق در مدیریت شهری است

رجحانی در ادامه این نشست با تقدیر از خدمات ارزشمند شهرداری و شورای شهر محمدیه اظهارداشت: از خدمات شورای شهر و شهردار محمدیه که با همدلی و همراهی ارزشمند خود تجربه موفقی از مدیریت شهری را ارائه کرده اند تشکر می کنم و آنچه در این شهر دیده می شود یک الگوی موفق و قابل اجرا در سایر شهرهاست لذا توصیه می کنیم از روش مدیریت در این شهر الگو بگیرند و آن را بکار بندند.

شهرداری و شورای شهر محمدیه یک الگوی موفق و کارآمد در مدیریت شهری است

وی یادآورشد: خوشبختانه در شهر محمدیه هیچ دغدغه ای نداریم زیرا یک تیم مدیریتی خوب دورهم جمع شده اند که مشکلات را می شناسند و راهکار می دهند و شرایط خوبی برای مردم ایجاد کرده اند و مسئولیت مدیران استان را نیز کمتر کرده اند و مردم نیز رضایت دارند.

رجحانی گفت: خدمت به مردم و جلب رضایت آنها مهمترین رسالت مدیران است و این کار در شهر محمدیه با کمک شهردار و اعضای شورای شهر عملی شده که جای قدردانی دارد.

انتهای پیاممنبع