عدم حضور 5کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در اجلاس الجزایر

برپایه این گزارش، به احتمال زیاد وزیران امور خارجه عمان و بحرین نیز به نمایندگی از سلطان عمان و شاه بحرین در این اجلاس شرکت کنند و میشل عون رئیس جمهوری لبنان نیز به دلیل برگزاری جلسه انتخاب رئیس جمهور جدید در آن شرکت نخواهد داشت.


سران پنج کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس از جمله “سلمان بن عبدالعزیز” پادشاه عربستان در اجلاس سران عرب در الجزائر شرکت نخواهند کرد.

این منابع نزدیک به کمیته آماده سازی اجلاس سران تصریح کردند: سران شش کشور عرب از جمله سران پنج کشور عضو شورای همکاری به مقامات الجزائری اطلاع دادند که در آن شرکت نمی کنند.

به گفته این منابع، نواف الاحمد الجابر الصباح امیر کویت در این اجلاس شرکت نمی کند و به جای او، مشعل الاحمد الجابر الصباح ولیعهد کویت در آن شرکت خواهد کرد. همچنین محمد بن راشد نائب رئیس امارات به جای محمد بن زاید رئیس امارات در اجلاس سران عرب در الجزایر شرکت خواهد کرد.عدم حضور  5کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در اجلاس الجزایر

الجزایر همچنین از شمار دیگری از مهمانان از جمله آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل برای حضور در این اجلاس دعوت کرده است. قرار است در اجلاس سران عرب که روزهای یکم و دوم ماه نوامبر آینده (شش روز دیگر) برگزار شود، بحران های جهان عرب و مسائل امنیت غذایی و انرژی در سایه بحران اوکراین بررسی شود.

انتهای پیام/

این درحالی است که “محمد بن سلمان” ولیعهد سعودی نیز به دلیل آنچه شرایط پزشکی عنوان شده، در این اجلاس به نمایندگی از شاه سعودی شرکت نخواهد داشت.

بخوانید:  فینال جام جهانی 246 میلیون به گیشه سینماها واریز کرد

به گزارش برنا خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از منابع نزدیک به کمیته آماده سازی اجلاس سران عرب نوشت: سران پنج کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس از جمله “سلمان بن عبدالعزیز” پادشاه عربستان در اجلاس سران عرب در الجزائر شرکت نخواهند کرد.

منبع

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف