عیدانه گروه‌های جهادی برای دانش‌آموزان ۲۵۰ مدرسه کم‌برخوردار در ۱۵ استان

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در قالب گروه‌های جهادی جهت تسریع در ارائه خدمات به دور از موانع اداری در دستور کار قرار گرفت و حضور گروه‌های مردمی اعم از خیرین و دانش‌آموزان برای ما بسیار ارزشمند است.

در آغاز این مراسم، بهرامی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز گفت: عطر حضور شهدا همیشه در جان و سایه سر و باعث امنیت و آرامش ماست.

گفتنی است در عیدانه طرح شهید عجمیان 250 مدرسه کم‌برخوردار در حاشیه 16 استان کشور برای 14 فروردین توسط گروه‌های مردمی و جهادی بهسازی خواهند شد.

وی افزود: مشارکت با همراهی مردم در امر تربیت، نمود پیدا می‌کند و طرح شهید عجمیان، اتفاق مبارکی است که با دعای خیر و برکت نام و یاد شهدا و با همراهی خیرین و گروه‌های جهادی به بار خواهد نشست.

وی با اشاره به طرح برپا از ایجاد کمک علمی معلمان جهادی به دانش‌آموزان در مناطق محروم سخن گفت.

این مقام مسئول با بیان عیدانه گروه‌های جهادی با نام شهید عجمیان برای دانش‌آموزان 250 مدرسه کم‌برخوردار در 15 استان کشور اذعان داشت: مردمی‌سازی، بُعد دیگر این طرح است و حضور اقشار مختلف مردم، تجلی مردمی‌سازی در امر مهم مدرسه‌سازی خواهد بود. امیدواریم به بهانه رنگ‌آمیزی و بهسازی مدرسه، مدارس ما رنگ و بوی مردمی بگیرد و تاکید وزیر محترم این است که همه مسائل از این مسیر بگذرد.

این مقام مسئول افزود: محیط فیزیکی در کنار معلم برای دانش‌آموز مهم است و البته برای معلم هم محیط جذاب، فرایند یاددهی – یادگیری را لذت‌بخش می‌کند و این مساله در روند تربیت مهم است.

بخوانید:  دلجویی رهبر انقلاب از فرزندان شهدای خدمت

در این مراسم، آقامحمدی جانشین وزیر کشور و رئیس ستاد 2020 محله کم‌برخوردار گفت: شهید عجمیان در کنار ما و ناظر بر اعمال ماست. او راهی بزرگ را انتخاب کرد و ما باید تلاش کنیم از مسیر جا نمانیم.

همچنین در پایان این مراسم از خانواده شهید عجمیان تقدیر شد.

همچنین پدر شهید عجمیان از ویژگی‌های اخلاقی این شهید بزرگوار سخن گفت و اظهار کرد: روح‌الله در دین و ایمان، الگوی دوستانش بود و این مسیر را خودش انتخاب کرده بود.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حمیدرضا خان‌محمدی معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در آیین افتتاح طرح شهید سیدروح‌الله عجمیان گفت: در پیام حضرت آقا به گروه‌های جهادی، نه کارهای به ظاهر بزرگ بلکه بر توجه به اقشار بسیار محروم تاکید شده و قطعاً اسم شهید بر این طرح خداپسندانه فرهنگی، خدمات ما را مشمول برکت خواهد کرد.

آقامحمدی تصریح کرد: مدرسه، محل مشق‌آموزی است و سازندگی مدرسه باید در داخل مدرسه با محوریت دانش‌آموزان و معلمان اجرا شود تا سلیقه آنان اعمال شود.


آیا این خبر مفید بود؟

انتهای پیام/ 

وی در ادامه صحبت‌های خود این پیشنهاد را مطرح کرد: به موازات این طرح، یک باشگاه با محوریت سازندگی و توسعه علمی در مدارس با محوریت دانش‌آموزان فعال شود.