غدیر نقشه راه و آینده‌نگری برای جامعه اسلامی است

خطیب موقت تهران با بیان اینکه حجاب انزوا نیست و خدمتی که انقلاب اسلامی به بانوان داشته در طول تاریخ صورت نگرفته است، اظهار داشت: در کنار خون‌های زلال شهدا، رویشی برای رشد بانوان به وجود آمد به طوری که امروز بانوان مجتهده فراوانی داریم و مقاله‌هایی که بانوان در دانشگاه‌ها می‌نویسند سبب شده در رشته های تخصصی از مردان هم جلوتر باشند. 
وی اضافه کرد: از روزی که مجلس شورای اسلامی، تأسیس شد نمایندگان از جامعه زنان کم نبودند و نیستند و این ظلم است که بگویند انقلاب در حق بانوان ظلم کرده است، درحالی‌که انقلاب زنان را احیا کرده و به آنان اعتبار داده است.

صدیقی حضرت علی (ع) را مکتب، فرهنگ، جریان زندگی، مدل حکمرانی، قبله و کلاس همیشگی برای موحدان عالم و الگوی حکومت عدالت و معرفت توصیف کرد و گفت: ویژگی‌های حضرت علی (ع) که قران کریم از آن نقل می‌کند این است که رهبری حکومت اسلامی باید عالم باشد.

صدیقی حجاب را برای بانوان، کرامت، شرافت و ارزش دانست و گفت: بانوان با اعتماد به قرآن و عملکرد بانوانی که الگوی مسلمان‌ها هستند، مانند حضرت فاطمه(س)، حضرت زینب(س) و حضرت خدیجه کبری(س)، حجاب را افتخار و ارزش می‌دانند از این رو حجاب بانوان مانند لباس روحانیت تبلیغ دین است.

به گزارش خبرگزاری برنا، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران، با تبریک دهه ولایت و عید غدیر، تقوا را پشتوانه دنیا و آخرت دانست و گفت: هر فردی حریم خدا را نگه‌ دارد، خداوند بن بست را از پیش پای او برمی‌دارد.

بخوانید:  دلتنگی‎‌های کاپیتان رئال برای زلاتان!

وی افزود: همه بانوان مکلف به حجاب هستند، گروهی خواهران خوش ذات ما هستند که برخی از اینها شاید در روز قیامت از ما جلو بیفتند، این خواهران برای نذر و نیاز و زیارت ائمه بسیار باصفا حضور دارند و در کمک های مومنانه عقب نمی‌افتند و در دفاع مقدس و اکنون هم بیش از 70 درصد آنان اعتقاد دارند بدحجابی‌شان کار قشنگی نیست اما چون در محیط‌های بدی قرار گرفته‌اند این پوشش تحمیلی است اما با این حال خواست قاطبه مردم ایران حفظ حجاب اسلامی در همه ادوار و اعصار است.

وی با استناد به سه اصل در این مأموریت که موضوع سیاسی و زمامداری است، ادامه داد: به‌قدری این مسأله مهم است که اگر تبلیغ انجام نمی‌شد، رسالت و دین کامل نمی‌شد و این موضوع نقش ولایت در تبیین دین را نشان می‌دهد و در غیر اینصورت تحریف در دین محتمل بود و دیگر الگویی برای حکمرانی اسلامی پیدا نمی‌شد.

خطیب موقت تهران افزود: امیرالمومنین در آیه مباهله نفس نفیس پیامبر است و خداوند به جز نبوت هرچه به پیامبر آخرالزمان داده به امام علی (ع) هم داده است چراکه ایشان جانشین پیامبر است.

وی تأکید کرد: تا زمان ظهور امام عصر (عج)، ولایت فقیه حافظ استقلال، عزت و نَمی از ولایت حضرت علی(ع) است.

وی خاطرنشان کرد: غدیر نشانه‌ای از جامعیت اسلام و نقشه راه جامعه اسلامی است و آینده نگری را برای جامعه اسلامی در دستور کار قرار داده است بنابراین اهمیت غدیر از جهت ولایت است.

امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم با استناد به سوره‌های نور و احزاب، گفت: تکلیف بانوان مسلمان در این سوره‌ها مشخص شده است. مسلمانی نیست که منکر حجاب برای زنان باشد و این ضروریات دین و متن قرآن است. 

بخوانید:  منویات مقام معظم رهبری سرلوحه اهداف و ‌نقشه راه مدیران قرار گیرد

خطیب موقت تهران افزود: شعارهای اجرایی امسال نیز هر خانه یک غذا و هر خانه یک اطعام است؛ اطعام یک نفر در روز غدیر به منزله اطعام همه انبیا و صدیقین است. از سوی دیگر ما محرم و صفر را ماه عزا و ذیحجه را ماه شادی می‌دانیم و همانطور که عزادارای عبادت است، این شادی هم عبادت است.  

ادامه دارد … منبع

صدیقی شعارغدیر امسال را «لبیک یا رسول‌الله» عنوان کرد و گفت: شعار محوری دهه امامت و ولایت این است که به منظور پاسخ به ندای پیامبر خدا که به ندای خدا لبیک گفت و امامت امام علی را تبلیغ کرد و از همه  خواست تا رهبری امیرالمومنین را تبلیغ کند و این همان واحد بودن سیاست و دیانت است، ما هم ولایت حضرت علی را تبلیغ کنیم.

خطیب موقت تهران گفت: خدا در هیچ کجا به اندازه غدیر اهمیت به خرج نداده است و از این رو پیامبر را در حجه‌الوداع مأمور کرد، حاجیانی که جلو افتاده بودند را برگرداند و حاجیانی که نرسیده بودند، برسند تا ایشان در جمع همه حاجیان که سفیران کشورهای اسلامی بودند، ولایت امیرالمومنین (ع) را تبلیغ کنند.