مهمترین عامل شکست تیم ملی شرایط روحی و روانی بود/ امیدوارم تیم ملی مقابل ولز و آمریکا عملکرد بهتری داشته باشد


قاسم دهنوی در گفت‌وگو با برنا

مهمترین عامل شکست تیم ملی شرایط روحی و روانی بود/ امیدوارم تیم ملی مقابل ولز و آمریکا عملکرد بهتری داشته باشد

پیشکسوت فوتبال درباره دیدار ایران برابر انگلیس صحبت کرد.

قاسم دهنوی، پیشکسوت فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در خصوص دیدار ایران برابر انگلیس و ثبت شکست برای شاگردان کارلوس کی‌روش اظهار داشت: وقتی تیمی با دریافت 6 گل بازنده می شود مطمئناً شرایط خوبی نداشته و نمی توان در مورد بحث کارشناسی آن صحبت زیادی داشت. به اعتقادم سرمربی تیم در این بازی برنامه خاصی برای تیم ملی نداشت، علاوه بر آن چیدمان اصلی ایران برابر تیمی که با حوصله و با کیفیت فوتبال بازی می‌کند، بسیار بد و ناهماهنگ بود. در این بازی تیم ملی از همه لحاظ پراشتباه بود و در نهایت شکست تلخی هم به ثبت رسید.

وی تصریح کرد: ما در این بازی گل های بدی خوردیم. در صحنه هایی که منجر به باز شدن دروازه ایران شد ساختار تیم ملی به خصوص ساختار دفاعی ضعف داشت و روی ارسال ها و ضربات ایستگاهی حریف حرفی برای گفتن نداشتیم، ضمن اینکه بچه ها در این بازی پشتیبانی لازم را از جناح چپ و راست دفاعی نداشتند و خط میانی تیم ملی هم روز پر اشتباهی را پشت سر گذاشت تا عوامل مختلفی دست به دست هم بدهد و ایران در این بازی باخت دور از انتظاری را متحمل شود.

هافبک اسبق پرسپولیس افزود: به نظر من تیم ملی در این دیدار با استرس و بدون آگاهی محیطی بازی را آغاز کرد و بازیکنان برای توپ های سوم برنامه نداشتند. این در حالی بود که حریف با حوصله و با استفاده از از فاصله ایجاد شده پشت هافبک ها موفق شد بیشترین آسیب را به تیم ملی وارد کند.

دهنوی گفت: تیم  ملی می تواند در بازی های بعدی نتایج بهتری را کسب کند. فکر می کنم مهمترین عامل در این باخت شرایط روحی و روانی تیم ملی بود. ضمن اینکه به نظر می‌رسید تیم ایران با غرور کاذب در این بازی حضور پیدا کرده بود و همین موضوع کارش را در ثبت نتیجه خوب خراب کرد.

وی در مورد مصدومیت علیرضا بیرانوند و حضور حسین حسینی در این بازی و دریافت 6 گل هم افزود: شاید اگر بیرانوند در زمین حضور داشت همین باخت را متحمل می شدیم. به نظر من حسینی مقصر اصلی این شکست پرگل نبود و ناجوانمردانه است اگر بخواهیم کاسه و کوزه ها را بر سر او بشکنیم. در این بازی به خودمان و اشتباهات باختیم و نباید یک یا چند بازیکن را در این شکست متهم کنیم. ما در طول 90 دقیقه در یارگیری و جابجایی در زمین ضعیف و دور از انتظار ظاهر شدیم و نمی توان گفت در این شکست یک یا چند بازیکن مقصر هستند، بلکه ما تیمی بد بودیم و این باخت ثبت شد.

Dehnavi2

دهنوی در پایان گفت: این نتیجه باعث ناراحتی همه شد ولی امیدوارم از شکست درس بگیریم و بتوانیم با پوشش نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت شرایطی را رقم بزنیم که ایران در دو بازی باقی مانده برابر ولز و آمریکا در این جام نتایج خوبی را به دست آورد. 

خبرنگار: سمیه قدیری 

انتهای پیام// 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع