همه مدیران استان برای ثبت اطلاعات در سامانه منتاک جدیت داشته باشنداستاندار آذربایجان شرقی: همه مدیران استان برای ثبت اطلاعات در سامانه منتاک جدیت داشته باشند

استاندار آذربایجان شرقی بر جدیت همه مدیران استان برای ثبت اطلاعات و وضعیت پروژه‌‌های عمرانی در سامانه مدیریت و نظارت بر توسعه استان‌های کشور (منتاک) تاکید کرد و گفت: این سامانه یکی از راهبردهای خوب دولت و وزارت کشور برای یکپارچه‌سازی و تجمیع اطلاعات وسیع پروژه‌هاست که امکان نظارت بر همه سطوح مدیریتی و چابک‌سازی سازمان‌ها را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، عابدین خرّم در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، افزود: دسترسی رئیس جمهور و مدیران ارشد دولت به اطلاعات استان‌ها و وزارتخانه‌ها از طریق سامانه منتاک فراهم شده و نیاز به نیروی مضاعف فیزیکی برای کنترل پیشرفت پروژه‌ها را برطرف می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سامانه منتاک یک نظام جزء به کل است، افزود: هر مدیر در هر سطحی باید از وضعیت زیرمجموعه خود مطلع باشد و اگر سامانه منتاک خوب مدیریت شود و دستگاه‌ها نسبت به ثبت به‌موقع و دقیق اطلاعات اقدام کنند می‌توانیم چابک‌سازی تمام مجموعه‌ها را متصور باشیم.

خرّم تاکید کرد: بر این اساس همه مدیران دستگاه‌ها در سطح استان و شهرستان‌ها باید برای این سامانه اهمیت قائل باشند و آمار دقیق و قابل ارزیابی در این سامانه ثبت کنند.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از این جلسه با تاکید بر برخورد جدی با تغییر کاربری‌های غیرمجاز و غیرقانونی، گفت: هر دستگاه مرجع صدور مجوز مسئول حفاظت از کاربری اراضی و جلوگیری از انحراف مجوزهای صادره است.

وی درخصوص مشکل تامین گاز نیز گفت: در حال حاضر در کل کشور با این مشکل مواجهیم و اگر رعایت الگوی مصرف و مدیریت بهینه انجام نشود با قطعی گاز در استان روبه‌رو خواهیم شد.

خرّم تصریح کرد: آذربایجان شرقی جزو استان‌هایی است که بیشترین مصرف گاز را دارند و باید همه دستگاه‌ها همکاری کنند تا با صرفه‌جویی و مدیریت مصرف از قطع گاز جلوگیری شود؛ همچنین گاز ادارات و دستگاه‌هایی است که این موضوع را رعایت نکنند قطع خواهد شد.

در این جلسه مدیرکل دفتر فنی، حمل‌ونقل و ترافیک استانداری آذربایجان شرقی نیز گزارشی از ثبت اطلاعات استان در سامانه منتاک ارائه کرد و گفت: این سامانه در راستای راهبردهای وزارت کشور و توسعه نظام‌های یکپارچه اطلاعاتی طراحی شده و با تجمیع اطلاعات از سطوح مختلف و امکان دسترسی به اطلاعات هر سطح برای سطوح بالاتر، زمینه نظارت مستمر بر عملکرد کمی و کیفی دستگاه‌ها و پیگیری نحوه توزیع اعتبارات در کشور را فراهم می‌کند.

رضا طوسی با اشاره به اینکه 70 شهرداری، 21 فرمانداری، 1942 دهیاری و حدود 70 دستگاه اجرایی استان تاکنون برای عضویت در این سامانه معرفی شده‌اند، افزود: استان آذربایجان شرقی تاکنون از نظر ثبت اطلاعات پروژه‌های عمرانی در این سامانه جلوتر از همه استان‌هاست و انتظار داریم دستگاه‌ها با معرفی نمایندگان خود و جدیت در ثبت به‌موقع و صحیح تمامی اطلاعات درخواستی و فراهم کردن الزامات ساختاری سامانه، این وضعیت را استمرار بخشند.

در جلسه امروز شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همچنین 24 مورد از مصوبات کارگروه اموز زیربنایی، توسعه شهری و روستایی، آمایش سرزمین و محیط زیست استان ازجمله اجرای یک طرح صنعتی در هشترود و اجرای طرح مجتمع گردشگری در هوراند به تصویب رسید.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع