والیبال ایران با رفتن داورزنی هم تعلیق نمی‌شد/ فشردگی لیگ به ضرر بازیکنان خواهد بود


بهنام محمودی: والیبال ایران با رفتن داورزنی هم تعلیق نمی‌شد/ فشردگی لیگ به ضرر بازیکنان خواهد بود

پیشکسوت والیبال گفت: اگر به دنبال این هستیم که چهره‌های خوبی را به تیم ملی معرفی کنیم نباید لیگ را فشرده و بازیکنان را تحت فشار قرار بدهیم.

بهنام محمودی، پیشکسوت والیبال در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در واکنش به خبر بازنشستگی محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال اظهار داشت: از زحمات آقای داورزنی تشکر می‌کنم اما فصل الخطاب همه کارهای ما قانون است تا جایی که اطلاع دارم قانون برای همه یکسان است چه داورزنی و چه بهنام محمودی و چه ضیایی، اساسنامه‌ای که امسال بردند، اصلاح کردند و تصویب کردند قبلش باید به تصویب مجمع می‌رسید که نرسید. آنچه که مسلم است فدراسیون جهانی یک اساسنامه دارد که می‌گوید دولتها و سیاسیون در امور فدراسیون دخالت نکنند و یا حتی می‌گوید که افراد تا 70 سالگی می توانند به فعالیتشان ادامه دهند اما همیشه به همین منوال است که این اساسنامه باید در داخل هر کشور و با قوانین آن کشور تطبیق داده شود که در قوانین کشور ما فرد بازنشسته نمی تواند به عنوان رئیس فدراسیون به کارش ادامه دهد. در قوانین داخلی ریاست فدراسیون، دبیری فدراسیون و خزانه دار جزو شغل محسوب می‌شوند و افراد شاغل هم بعد از بازنشستگی حق ندارند در سمت‌های خود باقی بمانند اگر در سمت‌های خود باقی بمانند به عنوان دخل تصرف در اموال دولتی است و جرم محسوب می‌شود نمی توانند بمانند.

وی افزود: اینکه می گویند ما 50 درصد بودجه خود را تامین می کنیم دلیل نمی شود که بتوان قانون را دور زد شما حتی اگر 90 درصد بودجه را هم تامین کنید باز قانون تبصره و ماده ای در این خصوص ندارد. آقای داورزنی از سال 98 هیچ مجوزی برای ادامه همکاری ندارد آن زمان هم به دلیل دوستی که با وزیر وقت «سلطانی فر» داشت توانست ماندنی شود. نمی دانم شاید آقای سجادی هم احترام آقای داورزنی را نگاه می دارند. وگرنه بر اساس قانون داورزنی نمی تواند در فدراسیون بماند.

بازیکن سابق تیم ملی در مورد احتمال تعویق والیبال ایران که گفته می‌شد با رفتن داورزنی احتمال آن وجود دارد هم گفت: به هیچ عنوان والیبال ایران با رفتن آقای داورزنی تعلیق نخواهد شد چون آقای داورزنی به عنوان یک سرباز خدمت کردند و بازنشسته شدند اصلا در شان فدراسیون و آقای داورزنی نیست که با فدراسیون جهانی نامه نگاری کنند. دوستانی که می‌گویند اگر آقای داورزنی برود بدبخت می شویم نه، چنین حرفی درست نیست. مگر با رفتن یزدانی خرم والیبال برایش اتفاق بدی افتاد که حالا با رفتن داورزنی مشکلی پیش بیاید. حتما داورزنی می تواند به عنوان یک مشاور خبره کنار این رشته بماند و کمک کند.

محمودی در ادامه در خصوص کیفیت مسابقات لیگ عنوان کرد: لیگ ما لیگ بدی نیست و البته باید تا بعد از عید ادامه پیدا کند. اگر به دنبال این هستیم که چهره های خوبی را به تیم ملی معرفی کنیم نباید لیگ را فشرده و بازیکنان را تحت فشار قرار بدهیم.

 

دیدار تیم های والیبال شهرداری ارومیه - لبنیات هراز آمل

کارشناس والیبال در مورد عملکرد پیکان در باشگاه‌های جهان گفت: این یک ماه که لیگ تعطیل شد بخاطر باشگاه پیکان بود. پیکان از تیم های خوبی لیگ ایران است و زیرساخت های خوبی دارد و عملکرد بدی در مسابقات نداشت. امسال هم جزو مدعیان اصلی قهرمانی در کنار تیم هایی چون هراز و شهداب است.

خبرنگار: فریبا جلیل‌خانی

انتهای پیام//


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع