وقوع روزانه ۶۱ تصادف به طور میانگین در شهرهای گلستان


وقوع روزانه ۶۱ تصادف به طور میانگین در شهرهای گلستان

رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گلستان‌ گفت: روزانه به طور میانگین ۶۱ فقره تصادفات خسارتی در شهرهای استان رخ می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ عباس مهاجر بسطامی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در ۹ ماه گذشته از سال جاری در مجموع ۸۷ نفر در شهرهای استان جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۱۷ نفر و به لحاظ درصدی ۲۴ درصد افزایش دارد.

وی بیان کرد: روزانه ۱۵ نفر در تصادفات درون‌شهری مجروح می‌شوند.

رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گلستان‌ خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه چهار هزار و ۲۴۴ نفر در تصادفات درون شهری استان مجروح شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ درصدی ۳۸ درصد و از نظر تعدادی هزار و ۱۷۳ نفر رشد دارد.

این مقام انتظامی گفت: روزانه به طور میانگین ۶۱ فقره تصادفات خسارتی در شهرهای استان رخ می‌دهد.

سرهنگ مهاجر بسطامی افزود: مجموع وقوع تصادفات درون‌شهری ۹ ماه سپری شده سال جاری به نسبت مشابه سال قبل، ۲۳ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی امسال به ترتیب به لحاظ عددی ۱۴، ۹۴۲ و ۲ هزار و ۸۹۰ فقره و به لحاظ درصدی نیز ۲۱، ۳۵ و ۲۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش دارد.

رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گلستان‌ تصریح کرد: در بازه زمانی ارزیابی شده، در شهرستان‌های آزادشهر، علی‌آبادکتول، مراوه‌تپه و گرگان کاهش تصادفات فوتی ثبت شده و ۱۰ شهرستان دیگر افزایش این نوع تصادف به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: شهرستان‌های گنبدکاووس، گالیکش و آق‌قلا بیشترین آمار افزایشی تصادفات منجر به فوت را داشتند.

سرهنگ بسطامی اظهار داشت: در تصادفات جرحی در کردکوی و مراوه‌تپه کاهش وقوع ثبت شده، اما در سایر شهرستان‌ها افزایش وقوع داشتیم.

انتهای پیام

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع