تربیت حافظان قرآنی در قالب طرح «هر شهید یک حافظ» در استان قزوین آغاز شد

تربیت حافظان قرآنی در قالب طرح «هر شهید یک حافظ» در استان قزوین آغاز شد

براتی افزود: به مدد الهی مرحله اول این طرح را امسال و مرحله دوم را سال بعد انجام خواهیم داد و مرحله سوم را نیز به امید خدا در سال سوم عملیاتی خواهیم کرد.

تربیت حافظان قرآنی در قالب طرح «هر شهید یک حافظ» در استان قزوین آغاز شد

در پایان این مراسم از پوستر طرح رونمایی و مقرر شد در این طرح با برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی، نسبت به آموزش و توانمندسازی اهالی قرآن کریم اقدام شود.

این مدیر فرهنگی استان یادآورشد: از آقای پرویز خوش پنجه مدیر مهد قرآن کریم استان قزوین و همه کسانی که به وی در انجام فعالیت های قرآنی در سطح استان و شهرستانها در راه قرآن خدمت می کنند باید اذعان داشت قزوین دومین استانی است که این حرکت مبارک را تحت عنوان “هر شهید یک حافظ” آغاز کرده و قبل از قزوین استان یزد اولین استانی است که این کار را به صورت مبتکرانه انجام داده است.

وی گفت: موسسه حضرت خدیجه (س) نیز یک ماموریت دیگر در حوزه قرآنی تعریف کرده که به زودی به همین شکل تدوین و از طرح آن رونمایی خواهد شد و جامعه ایمانی و علاقمند به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی با حضور حداکثری و حمایت از این فعالیت ها سبب خواهند شد فعالان قرآنی استان با انگیزه بیشتری به فعالیت‌های قرآنی بپردازند.
 
این مسئول یاداورشد: امیدواریم مسئولین استانداری و شهرداری قزوین نیز با تمام توان در انجام این امر قرآنی خداپسندانه که هم تربیت دنیوی برایمان دارد و هم شامل آثار اخروی می شود، یاریگر ما باشند تا با حمایت این عزیزان بتوانیم طرحمان را از لحاظ کمی و کیفی توسعه داده و زمینه استفاده افراد بیشتری را که علاقمند به این حوزه هستند فراهم کنیم.

بخوانید:  شهید رئیسی تعریف جدیدی از ادبیات خمتگزاری ارائه کرد

انتهای پیاممنبع

براتی تصریح کرد: در بخش حلقه‌های میانی و جبهه نیروهای مردمی هم جبهه فرهنگی انقلاب قزوین دو طرح وجود دارد و در حوزه زیست بوم فرهنگ و هنر نیز ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و دو معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین هم یک طرح تحت عنوان “فرزندان ایران” خواهند داشت که امیدواریم با امور مذهبی و آیینی بتوانند ماموریت هایی که برایشان تعریف و پیش بینی شده را به شایستگی انجام دهند.

براتی تصریح کرد: در حوزه مسائل فرهنگی، هنری، قرآنی،  حرکتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شده تحت عنوان “قرارگاه شهید آوینی” که در چند حوزه ماموریت دارد که یکی از آنها فعالیت‌های قرآنی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین خاطرنشان کرد: طرح قرارگاه شهید آوینی در هفت رشته اجرا می شود یکی از آنها در حوزه قرآن است و در این حوزه سه طرح قرآنی توسط انجمن قرآن و نهج البلاغه و موسسه حضرت خدیجه (س) و موسسه مهد قرآن کریم پیاده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حسین براتی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در رونمایی از طرح هر شهید یک حافظ که در حسنیه گلزار شهدای امامزاده حسین (علیه السلام) برگزار شد گفت: ضمن تشکر از بانیان این برنامه در این مکان ملکوتی که به نور و یاد شهدا و اهل بیت (ع) عطرآگین است و عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت رئیس جمهور محبوب، مردمی، انقلابی و جهادی حضرت آیت الله رئیسی و همه همراهانشان امیدوارم این کار را برای باقیات صالحات از جانب همه ما و عزیزان موسسه مجری و هرکسی که در انجام این کار خیر و نورانی موثر بوده و قدمی برداشته به یادگار بگذاریم و همه ثواب آنرا به روح مطهر شهید آیت الله رئیسی و همراهانشان هدیه می کنیم.

بخوانید:  کشتی آلیش زنان جایگاه خوبی در جهان دارد/ امیدوارم توجه بیشتری به این رشته شود

وی ادامه داد: این کار بر اساس عمل به فرمایش مقام معظم رهبری است که فرموده‌اند می‌بایست کشور ما ۱۰ میلیون حافظ تربیت کند لذا امیدواریم ما نیز در قزوین که دارای پیشینه خوب مذهبی و قرآنی است به کمک موسسه خوش پیشینه مهد قرآن کریم استان می توانیم این کار را در سه مرحله انجام دهیم.