تیم ملی ایران پتانسیل خوبی داشت/ برای صعود از گروه نیاز به برنامه ریزی بهتری بود

عبدی افزود: با تمام این اوصاف ما از نظر فنی و پتانسیل فردی ابزار لازم را برای تیم ملی در مستطیل سبز در اختیار داشتیم و فقط نیازمند این بودیم که این ابزارها با اجرای مناسب نتیجه مطلوبی را برای ما رقم بزند. در حال حاضر راحت ترین کار این است که بیاییم در مورد بازی هایی که انجام شده نظر بدهیم و بگوییم در فلان بازی فلان اشتباه را داشتیم.


منبع

وی در مورد انتقادات از کی‌روش به خاطر عدم صعود تیم ایران به دور بعد جام جهانی گفت: در این سال های اخیر اتفاقات زیادی در فدراسیون رخ داده و نفرات زیادی جابجا شده اند؛ حتی این مسئله در کادر فنی تیم ملی نیز به وقوع پیوسته است. در چنین شرایطی باید به این مسئله تاکید شود که تمام این اتفاقات استرس و شرایط خاصی را برای تیم ملی حکمفرما کرده بود. کی روش نتوانست تیم ملی را به دور بعد ببرد اما این موضوع را از یاد نبریم که فقط سرمربی مقصر نیست. برای صعود به دور بعد علاوه بر تدابیر کادر فنی به برنامه ریزی نیاز داشتیم. باید ببینیم در این مدت چه کارهایی برای تیم ملی صورت گرفته بود و چه هزینه ها و بودجه هایی برای تیم ملی در نظر گرفته شد و از نظر برگزاری بازی تدارکاتی چه برنامه هایی برای تیم ملی اجرا شده بود. با در نظر گرفتن تمام جوانب امر به دنبال یافتن علل و عوامل باشیم که ما را از رسیدن به مرحله بعدی جام جهانی محروم کرد.

بخوانید:  25 هزار بیمار در نوبت پیوند عضو هستند

عبدی اشاره‌ای به بازی‌های تیم ملی در جام جهانی قطر داشت و در این خصوص تاکید کرد: اتفاق جالبی در بازی اول برای ما رخ نداد اما نکته مهم بازی با انگلیس گل هایی بود که مهدی طارمی به ثمر رساند. در بازی با ولز در دقایق آخر با بهره گیری از 10 نفره شدن حریف توانستیم فشار تیم مان را روی حریف دوچندان کنیم و برنده شویم. در مورد بازی با تیم آمریکا باید بگویم می توانستیم با استراتژی بهتر شرایط خوبی را در این بازی رقم بزنیم اما در نهایت این اتفاق رخ نداد و در شرایطی که این دوره جزو معدود دوره های جام جهانی بود که این شانس را داشتیم که به دور بعد صعود کنیم از رسیدن به هدف اصلی بازماندیم.

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران درباره عملکرد تیم ملی در جام جهانی 2022 قطر صحبت کرد.